Meja operasi elektrik TDG-1 mempunyai lima kumpulan tindakan utama: ketinggian permukaan katil boleh laras elektrik, kecondongan ke hadapan dan ke belakang, kecondongan kiri dan kanan, ketinggian plat belakang dan brek.
Rupa, badan, tapak, tiang pengangkat dan rel sisi yang cantik bagi operasi elektrik ini semuanya diperbuat daripada keluli tahan karat berkualiti tinggi, dengan kemasan yang tinggi, rintangan kakisan dan kekuatan mekanikal yang tinggi.
Laraskan pelbagai kedudukan meja operasi elektrik dengan bijak, dengan kawalan satu butang. Ia menggunakan penggerak elektrik LINAK, yang senyap, tepat dan kos penyelenggaraan yang rendah. Reka bentuk roda besar, senyap dan penyahmampatan anti-seismik.
Meja pembedahan elektrik ini sesuai untuk pelbagai pembedahan, seperti pembedahan abdomen, obstetrik, ginekologi, ENT, urologi, anoreksia dan ortopedik, dsb.
1.AangularApelarasanwdenganGas Sbunga
Kedua-dua plat belakang dan sambungan plat kaki meja operasi elektrik TDG-1 dilengkapi dengan struktur sokongan silinder spring gas, yang membuat pelbagai pelarasan dengan lembut, senyap dan bebas getaran, di samping melindungi struktur sendi dengan berkesan dan mencegah pesakit daripada jatuh.
2.Penggerak Linear Elektrik LINAK
Penggunaan rod tekan elektrik menghapuskan keperluan kakitangan perubatan untuk mengawal kedudukan meja pembedahan secara manual. Hanya perlu memegang alat kawalan jauh, mudah dan menjimatkan tenaga kerja. Berbanding dengan penyelenggaraan selepas jualan meja pembedahan hidraulik, meja pembedahan elektrik juga dapat mengurangkan kos penyelenggaraan selepas jualan dengan ketara. Semasa proses pelarasan, rod tekan elektrik boleh diletakkan dengan lebih tepat, dan proses pelarasan adalah sangat senyap.
3. Tapak Jenis Y
Tapak katil menggunakan reka bentuk berbentuk Y, yang bukan sahaja mematuhi reka bentuk ergonomik, meningkatkan kestabilan meja pembedahan elektrik, tetapi juga menyediakan lebih banyak ruang kaki bebas untuk kakitangan perubatan, membolehkan kakitangan perubatan mendekati pesakit dengan lebih dekat.
4. Aksesori Serbaguna
Dilengkapi dengan tali bahu, tali pergelangan tangan, tali kaki dan tali badan bagi memastikan pesakit yang dibius secara amnya tidak akan jatuh semasa pembedahan. Plat kaki, tempat letak tangan, sokongan badan dan sokongan kaki semuanya dilengkapi dengan pad busa memori untuk memastikan keselesaan pembedahan dan peredaran cecair badan yang normal semasa pembedahan.
5. Lreka bentuk kastor arger
Tapak meja operasi mekanikal elektrik direka bentuk dengan roda besar (diameter≥100mm), yang fleksibel untuk digerakkan. Roda-roda itu naik semasa membrek, tapak katil bersentuhan kukuh dengantanah, dan kestabilannya baik.
6. Bateri Terbina Dalam
Sekiranya bekalan elektrik terputus, bateri terbina dalam boleh menyokong 50 operasi.
Parameter
| ModelBarang | Jadual Operasi Elektrik TDG-1 |
| Panjang dan Lebar | 2050mm*500mm |
| Ketinggian (Naik dan Turun) | 890mm/ 690mm |
| Plat Kepala (Atas dan Bawah) | 60°/ 60° |
| Plat Belakang (Atas dan Bawah) | 90°/ 17° |
| Plat Kaki (Atas/Bawah/ Ke Luar) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Trendelenburg Songsang | 25°/ 11° |
| Condongan Sisi (Kiri dan Kanan) | 20°/ 20° |
| Ketinggian Jambatan Ginjal | ≥110mm |
| Fleksibel/ Refleks | Operasi Gabungan |
| Panel Kawalan | Pilihan |
| Sistem elektro-motor | Linak |
| Voltan | 220V/110V |
| Kekerapan | 50Hz / 60Hz |
| Kecekapan Kuasa | 1.0 KW |
| Bateri | Ya |
| Tilam | Tilam Memori |
| Bahan Utama | Keluli Tahan Karat 304 |
| Kapasiti Beban Maksimum | 200 kg |
| Waranti | 1 Tahun |
SAksesori standard
| Tidak. | Nama | Kuantiti |
| 1 | Skrin Anestesia | 1 keping |
| 2 | Sokongan Badan | 1 pasang |
| 3 | Sokongan Lengan | 1 pasang |
| 4 | Sokongan Kaki | 1 pasang |
| 5 | Pemegang Jambatan Ginjal | 1 keping |
| 6 | Tilam | 1 Set |
| 7 | Alat Kawalan Jauh Tangan | 1 keping |
| 8 | Talian Kuasa | 1 keping |